• Visos kelionės

  ITAKA kainomis!

 • Puiki galimybė įsigyti

  kelionę išsimokėtinai!

 • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
 • ITAKA Lenkijoje

  Nr. 1

Karavanas tęsiasi

Izraelis / Pažintinė kelionė /
699 €
 • Data: 2021-03-17 - 2021-03-24 (7 n)
 • Skrydžiai: Išv.VNO 00:00 -> TCP 00:00
  Grįž: TCP 00:00 -> VNO 00:00
 • Išvykimas: Iš Vilniaus
 • Maitinimas: Pagal programą
 • - Keliautojų įvertinimas
 • Vid. temperatūra kelionės metu
Plačiau

Aprašymas

Kategorija
Regionas
Jordania / Jordania

Trumpas aprašymas:
​Vadi Rumas • Petra • Negyvoji jūra • Madaba • Nebo kalnas • Akaba • TabaJordanija - svetinga, rami, šiuolaikiška ir draugiška šalis. Čia modernumas persipina su Rytų tradicijoms. Apsilankyti Jordanijoje kviečia saulėti orai, gamtos grožis, dykumų peizažai ir unikalūs istoriniai paminklai. Programoje - nepamirštamas Wadi Rum džipų safaris ir nakvynė dykumoje, įspūdingoji Petra, poilsis prie Negyvosios jūros, Madaba ir Nebo kalnas. Susipažinimas su Jordanija ir paplūdimio malonumai po faraonų saule viešbutyje su “viskas įskaičiuota" formule yra fantastiškas įspūdžių paketas. O galbūt verta prasitęsti atostogas ir iš ITAKA pasiūlymų gausos pasirinkti vieną iš paplūdimio viešbučių Egipto kurorte? Maršrutas Jordanijoje: apie 800 km.

Kelion-s programa:
1. diena.
Dalyvių susirinkimas oro uoste. Tiesioginis skrydis į Tabą. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

2. diena vadi rumas (atstumas: apie 180 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pervežimas iki sienos. Pasibaigus pasienio formalumams, pervežimas į VADI RUMĄ, pasauliniu mastu unikalų tarpeklį, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą Pasirinktinai (už papildomą mokestį vietoje): 3 val. trukmės safaris visureigiais po dykumą, vadinamą Mėnulio slėniu: Lorenco šaltiniai, Khazalio kanjonas, raudonosios kopos, uoliniai skliautai, vieni gražiausių dykumų kraštovaizdžių pasaulyje. Čia buvo nufilmuota daugybė kino juostų, tokių kaip "Marsietis“. Vykimas į stovyklą, apgyvendinimas palapinėse, vakarienė ir nakvynė.

3. diena petra (atstumas: apie 200 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Visos dienos trukmės išvyka į Petrą - vieną iš 7 pasaulio stebuklų, nabatėjų miestą, iškaltą uolose daugiau kaip prieš 2 tūkst. metų ir šimtus metų besislėpusį nuo žmonių akių. Šis garsiausias Jordanijos paminklas įtrauktas į UNESCO sąrašą. Kelias į Petrą, einantis karavanų keliu tarp Negyvosios ir Raudonosios jūrų, įveikiamas siauru Siko tarpekliu, kurį puošia visi įmanomi rausvi ir raudoni uolienos atspalviai. Ant jo sienų galima pamatyti gausius akmens raižinius, koplytėles ir miesto vandentiekio sistemų liekanas. Tarpeklio pabaigoje prieš akis iškyla nuostabus uolinis miestas: lobynas, karališkosios katakombos, romėniškas teatras, Themenos vartai, Džinų uolos, Nišos paminklas, Fasadų gatvė, kapavietės, Didžioji šventykla ir Aukojimo vieta. Vykimas į viešbutį prie Negyvosios jūros, apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė.

4. diena negyvoji jūra - madaba - nebo kalnas (maršrutas: apie 300 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Laisvas laikas maudynėms NEGYVOJOJE JŪROJE, kuri telkšo giliausioje pasaulio įduboje, siekiančioje daugiau kaip 400 m žemiau j. l. Tai proga pasimėgauti išties unikaliomis maudynėmis. Dėl ypač didelio druskingumo (apie 26%) jūros vanduo besimaudantįjį tiesiog iškelia į paviršių. Kelionė Karališkuoju keliu, kuris veda į MADABĄ - miestą, Bizantijos laikais pagarsėjusį kaip viena iš vieną iš pagrindinių mozaikų gamybos centrų. Iki šių dienų yra išlikusios nuostabios mozaikos šv. Jurgio cerkvėje. Ten yra ir Madabos žemėlapis - VI a. mozaika, sudaryta iš maždaug 2 milijonų elementų. Kitas kelionės punktas - NEBO KALNAS, laikomas Mozės mirties vieta. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

5. diena akaba (atstumas: apie 150 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Laisvalaikis. Plaukimas keltu iš Akabos į Tabą (arba sienos su Izraeliu, vėliau - su Egiptu, kirtimas). Pervežimas į viešbutį TABOJE. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė ir nakvynė.

6. - 7. diena taba
Pusryčiai. Laisvalaikis paplūdimiui arba fakultatyvinės ekskursijos. Vakarienė, nakvynė.

8. diena
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Laisvalaikis (priklausomai nuo atgalinio skrydžio laiko), vykimas į oro uostą ir tiesioginis skrydis į Lietuvą. Asmenys, pratęsiantys kelionę poilsiu: pusryčiai, išsiregistravimas, pervežimas į oro uostą ir į pasirinktą viešbutį.

Paslaugos:
7 nakvynės: 1 palapinių stovykloje Vadi Rume, 3 Jordanijoje, 4 Taboje ***/**** viešbučiuose; 2-čiai numeriai (galima 1 papildoma lova) su vonios kambariais • maitinimas: Jordanijoje: 3 pusryčiai, 3 vakarienės, Egipte: viskas įskaičiuota • skrydis • kelionė autobusu • gido priežiūra • medicininis ir nelaimingų atsitikimų draudimas.

Pastabos:
Privalomi mokėjimai vietoje: įėjimo bilietai, vietiniai gidai, sienos mokesčiai, kėlimasis keltu, pervažiavimas per Izraelį, audiogidas: apie 230 USD; arbatpinigiai: apie 7 USD/asm./d.Papildomai pasirenkami mokesčiai: Wadi Rum džipų safaris: apie 50 USD.Plaukimas keltu iš Akabos į Tabą yra priklausomas nuo oro sąlygų.

Kitos kelionės datos

Apie kryptį

Didžiausias ir žinomiausias Izraelio kurortas yra labiausiai į pietus nutolęs šios šalies šalies miestas – jis garsėja didžiausiu saulėtų dienų skaičiumi per metus. Isikūręs prie Raudonosios jūros, ties Akabos įlanka, Negevo dykumos pakraštyje, jis ribojasi su Taba Egipte ir jordaniškąja Akaba. Puikus klimatas ir šilta jūra visus metus vilioja turistus iš viso pasaulio. Į gražų, Edomo kalnų įrėmintą kraštovaizdį įsilieja puikūs viešbučiai, kuriuose turistų laukia nesuskaičiuojama daugybė atrakcijų.

Čia viskas įdomu: prisilietimas prie kitokios nei įprasta kultūros, tradicinių gaminių parduotuvėlės, rytietiški turgūs ir šiuolaikiška architektūra. Eilatas taip pat yra populiari tarptautinių konferencijų vieta. Arčiausiai centro yra Šiaurinis paplūdimys su smėlėtomis ir akmenuotomis atkarpomis. Išilgai jo driekiasi promenada su gausybe barų ir butikų, taipogi šiame rajone įsikūrę ekskliuzyviniai viešbučiai ir naktiniai klubai. Viena iš Šiaurinio paplūdimio atkarpų pavadinta Koralų paplūdimiu. Čia puikios sąlygos giluminiam ir paviršiniam nardymui. Vietos, kur glūdi rifai, priklauso saugomam Coral Beach nacionaliniam parkui. Tai įspūdingas jūros pasaulis, kuriame glaudžiasi šimtai rūšių koralų ir egzotinių žuvų. Dar viena atrakcija yra Delfinų rifas. Įlankoje su atvirais baseinais nardo delfinai, kuriuos galima stebėti nuo plaukiojančios platformos arba plaukiojant bei nardant kartu su jais. Taip pat verta pamatyti Povandeninę observatoriją ir Jūros parką, apsilankyti Karalių miesto teminiame parke, kur vaizduojamos biblinės istorijos. Greta pliažų veikia vandens sporto įrangos nuomos punktai.

Vizos: vizos nereikalingos. Būtina turėti ne mažiau kaip dar 6 mėnesius galiojantį pasą. Išvykstant iš Izraelio kiekvieną kartą reikia mokėti išvykimo mokestį: apie 30 JAV dolerių.

Vietinio laiko juosta: toks pat laikas kaip Lietuvoje.

Kalba: hebrajų, taip pat galima susikalbėti angliškai.

Elektros tinklo įtampa: 220 V. Rekomenduojama turėti adapterį.

Valiuta: Izraelio šekelis (ILS), 1 USD = apie 3,55 ILS, 1 EUR = 4,96 ILS, 1 PLN = 1,23 ILS.

Kainos viešbutyje bei restoranuose: pietūs – apie 25 JAV doleriai, vanduo – apie 4–7 JAV doleriai, alus – apie 5–8 JAV doleriai, kava, arbata – apie 3–5 JAV doleriai.

Susisiekimas: taksi – nuo 5 JAV dolerių.

Paplūdimiai: vieši – įėjimas nemokamas, mokami gultai ir skėčiai, dalis viešbučių turi jiems skirtą viešojo paplūdimo dalį.

Arbatpinigiai: priimtini visur.

Viešbučių kategorijos: Izraelyje nėra oficialaus kategorijų priskyrimo viešbučiams.

Vietos papročiai: šabas (penktadienis) – tai nedarbo diena, kuri švenčiama ypatingu būdu. Dalis parduotuvių ar įstaigų gali nedirbti. Didžiausiuose viešbučiuose yra sinagogos.

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietinės kelionių agentūros jų nurodytomis sąlygomis. Galimas ekskursijų atšaukimas dėl per mažo norinčiųjų skaičiaus.