• Visos kelionės

    ITAKA kainomis!

  • Puiki galimybė įsigyti

    kelionę išsimokėtinai!

  • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
  • ITAKA Lenkijoje

    Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Alanija - jaukus kurortas Tauro kalnų papėdėje,  nutolęs apie 130 km į rytus nuo Antalijos ir apsuptas citrusinių vaismedžių bei bananmedžių plantacijų. Sakoma, kad 1933 m. M. K. Atatiurkas sugalvojo vietoj Alaijos pavadinti miestą  Alanija. Nuo tada  miestas įgavo savo šiuolaikinį pavadinimą. 1948 m. remontuojant Alanijos uostą buvo rasta ola Damlataš(lašantys akmenys). Sakoma, kad grote esantis oras teigiamai veikia astmos kamuojamus žmones. Čia nuolat laikosi 22 °C temperatūra, o drėgmė net 90 proc. Per tūkstantmečius susiformavę stalagmitai ir stalaktitai kasdien pritraukia daugybę lankytojų. Kalno šlaituose esantis Alanijos senamiestis kviečia visus poilsiautojus pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, o terasose įsikūrusios kavinės bei užeigos, svečius vilioja nuo jų atsiveriančia žavinga miesto panorama.

Aktyvus poilsis

Burlenčių sportas, motorizuotas vandens  sportas, iškyla jachtomis, žvejyba atviroje jūroje.

Lankytinos vietos

  • Kapadokija (Kapadokya) garsėja kaip vienas iš keisčiausių kraštovaizdžių žemėje. Šioje vietovėje pilna unikalių geologinių darinių, istorinių ir kultūrinių paminklų. Prieš milijoną metų, kai šiame regione buvo aktyvūs vulkanai, tekanti lava užliejo didelį plotą, taip suformavo plynaukštę. Vėliau vykstant erozijai  formavosi kitoks vaizdas. Klintinis tufas byrėjo, bazaltas dūlėjo – taip susiformavo įdomios stulpinės ar piramidės formos uolos.  Tai - UNESCO saugomas nacionalinis parkas, kuris paliks neišdildomą įspūdį. Čia pamatysite minkštose uolose išskaptuotas bažnyčias, vienuolynus ir koplyčias. Šių pribloškiančių kūrinių ištakos siekia net XIX a. pr. Kr.
     
  • Pamukalė (Pamukkale)- tai viena iš žymiausių Turkijos vietų. Šis gamtos kūrinys, su daugybe kaskadų ir terasų, primena užšalusį krioklį. Turtingas druskų mineralinis vanduo tekėdamas kalnų šlaitais žemyn, netenka anglies dvideginio ir  apneša uolas kalkių sluoksniu. Laikui bėgant susiformavo kalkių terasos, baseinai, sienos. Kiekviena terasa turi nedidelį baseiną, kuriame vandens temperatūra apie 37 laipsnių. Pamukalės vandenyse senovėje maudydavosi graikų ir romėnų didikai, imperatoriai. Tai vienas svarbiausių Turkijos turistinių objektų, 1988 m. įtrauktas į UNESKO pasaulio paveldo sąrašą. Šalia šio gamtos stebuklo yra senovinio miesto Hierapolio, įkurto II a. pr. Kr., griuvėsiai su amfiteatru, talpinusiu 20000 žiūrovų, didžiausiu visoje Turkijoje nekropoliu, romėniškomis pirtimis, senovine pagrindine buvusio miesto gatve, bei Apolono šventykla.
     
  • Konija (Konya) - vienas įdomiausių miestų islamo pasaulyje, kuriame įsikūrusi „besisukančių“ dervišų brolija, dar vadinama Mevlevi. Pats įdomiausias objektas Konijoje – Mevlanos muziejus, kuriame galima susipažinti su įvairiais dervišų ritualinėse apeigose naudojamais daiktais, pasigrožėti kilimų kolekcija. Įdomios ir originalios šios brolijos idėjos, apeigos bei jų tikėjimo išraiškos priemonės, susijusios su muzika ir ritualiniu šokiu, vadinamu Sema. Ši ceremonija veda pašėlusiu ratu aplink save besisukančius dervišus į dvasinę ekstazę, mistinę vienybę su Dievu ir absoliutų tobulumą.
     
  • Aspendos (Aspendos) – kadaise buvęs svarbus prekybinis miestas, šiandien lankomas dėl čia išlikusio romėnų teatro, 40-yje marmuro sėdimųjų eilių sutalpindavusio apie 12 000 žiūrovų. Kiekvieną vasarą Aspendos teatre rengiamas operos ir baleto festivalis. Aspendos vietovėje taip pat neblogai išsilaikę maždaug I a. statyto akveduko griuvėsiai.
     
  • Termesas (Termessos) yra vienas iš unikaliausių antikinių miestų Turkijos teritorijoje, įsikūręs maždaug tūkstančio metrų aukštyje, Termessos nacionalinio parko teritorijoje. Kopdami po kalnus galėsite pasigrožėti ne tik atsiveriančiomis kalnų panoramomis, bet ir aukštai kalnuose išlikusiu antikiniu paveldu. Didžioji dalis įdomiausių objektų išsidėsčiusi šalia vadinamo Karalių kelio - 2 eilės išlikusių miesto sienų, gimnazija su termų kompleksu, Agora su nežinomu mauzoliejumi. Mieste buvo rastos net 6 įvairių dydžių ir tipų šventyklos.
     
  • Pergė (Perge) buvo svarbus miestas Pamfilijoje (dabartinis Viduržemio jūros regionas). Hetitai jame apsigyveno apie 1500 m. pr. Kr. Per Pergę ėjo svarbus prekybinis kelias nuo Sidės. Šiame mieste popiežius Paulius pasakė savo pirmąjį pamokslą, todėl ši vieta laikoma to meto krikščionybės centru. V a. Pergė buvo vyskupo rezidencija ir jame stovėjo net trys bazilikos. Čia taip pat gyveno ir dirbo antikos laikų matematikas Apolonijus, kuris laikomas geometrijos pradininku.  Šiame mieste pamatysite antikinio teatro griuvėsius,  U formos stadioną, pirmosios Pergės bažnyčios liekanas, Agora aikštę supančias korintietiškas kolonas, romėniškas pirtis.
     
  • Silyon (Silyon) –  šio antikinio miesto griuvėsiai yra išlikę ant kalvos, prie nedidelio kaimo, esančio už 22 km. į rytus nuo Antalijos. Šis miestas garsus tuo, kad jo gyventojai sugebėjo pasipriešinti net Aleksandrui Didžiajam, kuris nesugebėjo jo užimti, skirtingai nuo Sidės ir Pergės miestų.1969 m. žemės drebėjimas sugriovė didelę dalį buvusio senovinio miesto, todėl iki šių dienų išliko tik nedidi miesto fragmentai.
     
  • Karain Magarasi (Karain Magarasi) - viena iš įdomiausių istorinių bei archeologinių vietų ir didžiausia natūraliai susiformavusi ola Turkijoje.  Ji randasi už 27 km. į šiaurės vakarus nuo Antalijos, netoli kaimo Yağca. Ola sąlyginai padalyta į 7 sales. Salių pavadinimai žymimi lotyniškomis raidėmis pradedant raide A. Šioje oloje buvo rasti nedartaliečio kaulai, kurie laikomi pačiais seniausiais, rastais visoje dabartinės Turkijos teritorijoje. Oloje įkurtas nedidelis muziejus.Jame eksponuojami archeologinių kasinėjamų metu oloje rasti senovėje gyvenusių žmonių namų apyvokos daiktai, medžioklės įrankiai iš akmens ir kaulo. Oloje daug gražių stalaktitų ir stalagmitų, gamtos suformuotų per daugybę metų.


Kada geriausia skristi į Alaniją?

Turistinis sezonas Alanijoje prasideda balandžio viduryje ir vidutiniškai  trunka iki spalio vidurio. Pavasarį ir rudenį oras yra švelnesnis ir nepaisant retų kritulių,  labai tinkamas įvairioms ekskursijoms. Dauguma turistų čia atvyksta nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos, kai oro temperatūra viršija 30 ° C, tačiau dėka jūros vėjo ir netoliese esančių pušynų nėra taip karšta. Vykstant į ekskursijas vasarą, reikia prisiminti, kad oro temperatūra kyla tolstant nuo jūros į šalies gilumą, tuo tarpu vykstant ekskursijų į centrinę Turkijos dalį, arba vietas, kurias supa kalnai, pavasarį arba rudenį, būtina pasiimti šiltesnių drabužių, nes kalnuose gali pasitaikyti ir sniego. Rugpjūčio mėnesį Alanijoje vyksta tarptautinis paplūdimio tinklinio turnyras, o spalio mėnesį -triatlono varžybos, kultūros bei meno festivalis.

Kokia Turkijos valiuta ir kokios yra orientacinės kainos?

Turkijos valiuta yra turkiška lyra (YTL), 1 turkiška lyra lygi 100 kurušų. Beveik visuose miestuose yra valiutų keityklos, viešbučiuose ir kai kuriose parduotuvėse pinigai pirkėjams taip pat keičiami, tačiau nepalankiu kursu. Neturėtų kilti problemų atsiskaitant ir kreditine kortele, nes daugelyje vietų ją taip pat priima.
Palyginant su mūsų kainomis, čia brangesnis benzinas. Maistas ir kitos kasdieninio naudojimo prekės yra pigesnės nei daugelyje Europos valstybių. Dauguma daržovių ir vaisių  auginami Turkijoje, todėl jie visada švieži ir pigūs. Turkijoje kainos labai skiriasi-lyginant turgaus kainas su viešbučių ir kurortų parduotuvių   kainomis.

Kur ir kokius suvenyrus įsigyti Alanijoje?

Parduotuvės paprastai dirba nuo 9.00 - 13.00 val. ir nuo 14.00 - 19.00 val. Daug suvenyrų parduotuvių Alanijoje yra išsidėstę šalia paplūdimio esančioje promenadoje. Mažos parduotuvės kartais dirba ilgiau, tačiau griežtų darbo laiko taisyklių nėra. Suvenyrus geriausia pirkti turguje, nes čia yra didesnis jų pasirinkimas, be to galima nusiderėti  mažesnę kainą. Dažnas poilsiautojas iš Turkijos parsiveža kaljaną(vandens pypkę), vario, sidabro arba aukso gaminių, rankomis austų audinių, saldumynų, prieskonių ir beabėjo mėlyno stiklo akį (boncuk), kuri kaip sakoma saugo nuo blogio.

Kokiai laiko juostai priklauso Turkija?

Turkija priklauso tai pačiai laiko juostai kaip ir Lietuva.

Kokiu transportu važinėti Alanijoje?

Nebrangus ir dažnai kursuojantis transportas Alanijoje yra maršrutiniai autobusiukai (dolmušai). Taksi(geltonos spalvos) paslaugos yra brangesnės, be to įsėdus į taksi vairuotojui reikia priminti, kad jis įjungtų taksometrą, nes dauguma taksi vairuotojų linkę sukčiauti ir padidinti kainą. Nuomotis automobilį Turkijoje gali asmuo, sulaukęs 21 m. ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Išvykstant į ilgesnę kelionę, dėl savo pačių saugumo, vertėtų apie kelionės maršrutą ir sugrįžimo laiką informuoti viešbučio administraciją  Patogus transportas nuvykti į didesnius miestus ar kelionėms  į tolimesnius Turkijos regionus  yra geležinkelis.

Kokie paplūdimiai yra Alanijoje?

Alanijoje yra du ilgi smėlio paplūdimiai.Juos skiria  aukštos uolos iškyšulys. Vakarinę pakrantės dalį užima Kleopatros paplūdimys, kuris tęsiasi 3 kilometrus. Paplūdimio dalyje esančioje arčiau miesto, išsidėstę daugumos viešbučių paplūdimiai. Jais galima mėgautis be jokio užmokesčio. Einant toliau į vakarus, nusileidimas prie jūros dažniausiai būna  padengtas akmenimis, todėl į paplūdimį patenkama išilgai kranto einančia promenada. Į rytus nuo iškyšulio paplūdimys yra smėlėtas, švelniai nusitęsiantis prie pat jūros, todėl yra mėgstamas šeimų su vaikais. Prie aukštesnės kategorijos viešbučių paplūdimiai yra papildomai padengiami smėliu ir žymiai skiriasi  nuo tipiškų miesto paplūdimių, todėl pasirenkant viešbutį būtina pasitikslinti kokį jis turi paplūdimį.

Kokie yra muitinės apribojimai Turkijoje?

Į Turkiją galima įvežti 2 l alkoholinių gėrimų, 600 vnt. cigarečių. Draudžiama iš šalies išvežti senovinius, istorinę vertę turinčius daiktus. Išvežant naujus kilimus, būtinas pirkimo čekis, senovinius daiktus - spec. muziejų valdybos išduotas sertifikatas.